• DOLAR

    Alış:33.1007 Satış:33.1068
  • EURO

    Alış:36.0488 Satış:36.0623
  • ÇEYREK

    Alış:4164.6 Satış:4230.2
10 Kasım 2020, Salı 12:52 | A+ | A-

Lojistik destek İzmir Büyükşehir’den

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmirli depremzedeler için kurulacak konteyner kente destek olmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Lojistik destek İzmir Büyükşehir’den

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmirli depremzedeler için kurulacak konteyner kente destek olmak için çalışmalarını hızlandırdı. Türkerler Holding tarafından bağışlanan 100 konteyner ev İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Gaziemir’deki Fuar İzmir alanına indirilmeye başlandı. Konteyner evler AFAD koordinasyonuyla İzmir’de kurulacak konteyner kente nakledilecek.

İzmirli depremzedelerin kış aylarını rahat geçirmesi için tüm kurumsal kapasitesini harekete geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de kurulacak konteyner kent için de lojistik destek verecek. Büyükşehir ekipleri, Türkerler Holding tarafından bağışlanan 100 adet konteyner evi Gaziemir’deki Fuar İzmir alanına indirmeye başladı. İki odası, banyosu ve mutfağı olan evler Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) koordinasyonuyla İzmir’de kurulacak konteyner kente nakledilecek.

Büyükşehir Belediyesi Bayraklı 46 bin metrekarelik alana kurulmaya başlanan 5 bin kişilik konteynır kentin altyapı çalışmalarını da yürütüyor. Büyükşehir ekipleri alan düzenlemesinde çıkan hafriyat malzemelerini topladı; alınan malzemeler Çiğli Harmandalı Düzenli Atık Depolama ve Biyogaz Tesisi’nde üst örtü olarak kullanılacak. Alanda İZSU Genel Müdürlüğü tarafından içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarıyla ilgili çalışma da başladı, tüm çalışmaların hafta sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Öte yandan Rotary 2440 Bölge Federasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 7 yaşam ünitesi için hibe etti. İçinde mobil sıcak yemek, çamaşırhane, tuvalet ve duş ünitesi, çocuk oyun alanı, revir ünitesi, meslek atölyesi ve tablet destekli eğitim ünitesinin bulunduğu yaşam üniteleri için protokol imzalandı. Yaşam ünitelerinin 2 ay içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmesi planlanıyor.

Habere Ait Resimler

yukarı çık