• DOLAR

    Alış:32.8875 Satış:33.1952
  • EURO

    Alış:35.8578 Satış:36.0226
  • ÇEYREK

    Alış:4123.6 Satış:4201.1
18 Mart 2021, Perşembe 10:20 | A+ | A-

İSTANBUL BBSK, DÜNYA ŞAMPİYONLARINA EVLERİNİ TESLİM ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İstanbul BBSK), Dünya Şampiyonu sporcularına evlerini teslim etti.

İSTANBUL BBSK, DÜNYA ŞAMPİYONLARINA EVLERİNİ TESLİM ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İstanbul BBSK), Dünya Şampiyonu sporcularına evlerini teslim etti. Kulüp Başkan Fatih Keleş, “Sporcularımızın başarılarının sonu değil başlangıcı olacaktır. Diğer sporcularımıza örnek olsun istiyoruz” dedi.

2017 yılında Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonu Beytullah Eroğlu, 2018 yılında Dünya Güreş Şampiyonu olan Metehan Başar ve 2019 yılında Dünya Tekvando Şampiyonu olan İrem Yaman düzenlenen ödül töreniyle evlerini aldı. İstanbul BBSK’nın İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde bulunan kulüp merkezinde düzenlenen törene İBBSK Başkanı Fatih Keleş, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Dünya Şampiyonu sporcularımız Metehan Başar, Beytullah Eroğlu ve İrem Yaman katıldı.

İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, “Bizi gururlandıran sporcularımıza, ödül vaatlerimizi yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Bugün KİPTAŞ aracılığıyla evlerini teslim ediyoruz. Sporcularımızın başarılarının sonu değil başlangıcı, devamı olacaktır. Diğer sporcularımıza da örnek olsun isteriz. Önümüzde Olimpiyatlar var. Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek tüm sporcularımıza da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “Üç dünya şampiyonu ile birlikte olduğumuz için çok heyecanlıyım. KİPTAŞ olarak böyle anlamlı bir sürece paydaş olduğumuz, destek olduğumuz için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Milli taekwondocu İrem Yaman ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBBSK Başkanı Fatih Keleş’e teşekkür ederek, “Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim. Umarım bu adımlar diğer kulüplere de örnek olur ve devamı gelir” dedi.

Evlerini teslim alan İstanbul BBSK’nın Milli sporcusu Beytullah Eroğlu, “Hiçbir sporcu bir ödül karşılığında bu işi yapmaz. Bizler de bayrağımızı dalgalandırmak için çabalıyoruz. İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu, İBBSK Başkanımız Fatih Keleş’in bizi böyle onurlandırması beni gerçekten çok mutlu etti. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İstanbul BBSK’nın bir diğer Milli sporcusu Metehan Başar ise, elde ettikleri başarıların diğer sporcuların önünü açmasını temenni ederek teşekkürlerini iletti.

Törende İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, şampiyon sporculara KİPTAŞ’ın “Pendik Yeşilce Aydos Evleri”projesinde yer alan evlerini takdim etti.

Sporcuların elde ettiği Dünya Şampiyonlukları şunlar:

Beytullah Eroğlu (Bedensel Engelli Yüzme-50 Metre Kelebek) 2017 Dünya Şampiyonu – Meksika / Meksiko

Metehan Başar (Güreş-87 Kg) 2018 Dünya Şampiyonu – Macaristan / Budapeşte

İrem Yaman (Tekvando-62 Kg) 2019 Dünya Şampiyonu – İngiltere / Manchester

Habere Ait Resimler

yukarı çık