• DOLAR

    Alış:32.7215 Satış:32.728
  • EURO

    Alış:35.0364 Satış:35.1301
  • ÇEYREK

    Alış:3975.2 Satış:4038.3
30 Ekim 2020, Cuma 10:05 | A+ | A-

Cumhuriyeti kutlarken çok daha güzelsin Adana!

Burada halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, “Emperyalizmle savaşın zaferle sonuçlandığı ve Cumhuriyetle taçlandığı, özellikle kadınlarımızın, dolayısıyla hepimizin doğduğu gün olarak adlandırabiliriz 29 Ekim’i. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Cumhuriyeti kutlarken çok daha güzelsin Adana!

Cumhuriyet Korteji’ne CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Özgen, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, CHPil ve ilçe yöneticileri, CHP İl kadın ve gençlik kolları başkanları ile yöneticileri ve Adanalılar katıldı.

DOĞUM GÜNÜMÜZ 29 EKİM

Burada halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, “Emperyalizmle savaşın zaferle sonuçlandığı ve Cumhuriyetle taçlandığı, özellikle kadınlarımızın, dolayısıyla hepimizin doğduğu gün olarak adlandırabiliriz 29 Ekim’i. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Koronaya rağmen binlerce insanımızla araç konvoyu yapıp kutluyoruz. Sizin gözünüzdeki kararlılığı, heyecanı görünce, Cumhuriyetin sonsuza kadar yaşayacağına inancımız daha bir sarsılmaz hale geliyor. Bugün ülkemizde ne varsa Cumhuriyetin eseridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm bunları 15 yılda başarmıştır. Onun devrimleri çağdaş Türkiye’yi meydana getirmiştir. En büyük devrimi ise insan devrimidir. Yani insanımızı ümmetten bireye dönüştürmesidir. 80 yıldır bunu değiştirmeye çalışıyorlar ama bu mümkün olmayacak”

BİR VE BERABER OLDUĞUMUZ SÜRECE CUMHURİYET DİMDİK AYAKTA KALIR

Kendisini dinleyen, marşlara eşlik eden coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Zeydan Karalar, “Bu coşkuya, bu birlikteliğe ihtiyacımız var, birlikte olmaya ihtiyacımız var. Birbirimize sımsıkı sarılmalı, hatalarımız olsa da, güzel yanlarımızı ön plana çıkarmalı ve birlik beraberlik içinde yürümeliyiz. Biz bunu başardığımız sürece Cumhuriyet de dimdik ayakta kalır. 97 yıl önce bugün kadınımız hürriyetine kavuşmuştur. Cumhuriyet; hepimiz için hürriyet, özgürlük, nefes demektir. Elbette bu haklarımızı sonsuza kadar koruyacağız. Bu halk var olduğu sürece, Mustafa Kemal Atatürk ve halkına güvenen bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyetin ilelebet payidar kalacağına yürekten inanıyorum. Bize verdiğiniz destek, gösterdiğiniz güven bana müthiş bir çalışma azmi veriyor. Hepinizi çok seviyorum” diye konuştu.

CUMHURİYET DEĞERLERİ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi de, 29 Ekim’in, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temel direği olan çok önemli bir gün olduğunu söyledi. Mehmet Çelebi, şunları aktardı: “Bu önemli günde Türkiye Cumhuriyeti halkı, ümmetlikten ulus olma, millet olma aşamasına, kul olmaktan birey olma aşamasına, eğitimde-öğretimde medreseden, zaviyeden çağdaş eğitim sistemi aşamasına geçmiştir. Bu önemli gün Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini teşkil etmektedir. Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet değerleri sonsuza kadar yaşayacaktır. Türkiye halkı hiçbir şeyden çekinmeden, bu özel günü kutlamaya devam etmektedir. Adana’nın 15 ilçesinde Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanmaktadır.”

Habere Ait Resimler

yukarı çık