• DOLAR

    Alış:32.8389 Satış:32.8461
  • EURO

    Alış:35.6809 Satış:35.6904
  • ÇEYREK

    Alış:4151.4 Satış:4217.1
25 Aralık 2020, Cuma 10:15 | A+ | A-

Büyükşehir “Erişilebilirlik Ödülleri”ne iki kategoride aday

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Erişilebilirlik Ödülleri 2020” kapsamında “Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları” ve “Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler” olmak üzere iki kategoride yarışıyor.

Büyükşehir “Erişilebilirlik Ödülleri”ne iki kategoride aday

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Erişilebilirlik Ödülleri 2020” kapsamında“Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları” ve “Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler” olmak üzere iki kategoride yarışıyor. Yarışmanın sonucu halk oylamasıyla belirlenecek. Halk oylaması 31 Aralık’a kadar devam edecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Erişilebilirlik Koordinasyon Komisyonu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen bu yılki “Erişilebilirlik Ödülleri”ne iki kategoride katılıyor. “Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları” ve “Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler” kategorilerinde yarışan İzmir Büyükşehir Belediyesi oylama için biri 15, diğeri 5 dakikadan oluşan iki video hazırlandı.

Videolarda kamusal binaların erişilebilir olmasının önemine dikkat çekildi ve hareketleri kısıtlı tüm yurttaşların başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan kolaylıkla tüm yapılara ulaşabilmesinin önemli olduğu belirtildi. Bir yapının herkes için erişilebilir olmasının temel bir insan hakkı olduğunun da videolarda altı çizildi.

“Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler” kategorisi için yapılan videoda kamusal binalar için tasarım kılavuzu anlatıldı. Etüd ve Projeler Dairesi tarafından hazırlanan kılavuzun, Büyükşehir ve tüm ilçe belediyelerdeki teknik personelle paylaşılması ve böylelikle mevcut binalarda ve yeni yapılacak olanlarda bu kılavuzdaki erişilebilirlik ilkelerinin esas alınması planlanıyor.

Erişilebilirlik Koordinasyon Komisyonu Etüt Projeler Dairesi Başkanlığı, Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı ile Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde yürütülüyor.

Halk oylaması için hazırlanan birinci videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Halk oylaması için hazırlanan ikinci videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.
Oy kullanmak için lütfentıklayınız.

Habere Ait Resimler

yukarı çık