• DOLAR

    Alış:33.0311 Satış:33.0902
  • EURO

    Alış:35.975 Satış:36.1264
  • ÇEYREK

    Alış:4147.4 Satış:4219.5
02 Nisan 2021, Cuma 11:15 | A+ | A-

Büyükşehir çiftçiyle sözleşmeli üretim modelini başlattı

Korkuteli Osman Kalfalar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne sözleşmeli üretim modeliyle yetiştirmek üzere 4 ton patates teslim edildi.

Büyükşehir çiftçiyle sözleşmeli üretim modelini başlattı

Biyolojik mücadele için Korkuteli’de patates yetiştirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi yerelden kalkınma hedefiyle kooperatiflerle işbirliği yaparak üreticiyi desteklemeyi sürdürüyor. Korkuteli Osman Kalfalar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne sözleşmeli üretim modeliyle yetiştirmek üzere 4 ton patates teslim edildi. Kooperatifin yetiştireceği patatesler Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak, avcı böcek üretiminde kullanılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ilçelerin kalkınmasına yönelik etkin çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Bu çalışmalar içinde tarımsal destekler önemli bir yer tutuyor. Antalya genelinde bölgeler arası gelişmişlik farkının giderilmesi, tarımsal üretimin ilçe ve mahallelerde arttırılarak sürdürülmesi ve çiftçilerin desteklenmesi

amacıyla kooperatiflerle de işbirliği yapılıyor.

KOOPERATİFLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı son olarak Korkuteli Osman Kalfalar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile işbirliğine gitti. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin tarımda biyolojik mücadele için faydalı böcek üretiminde kullandığı patatesler, artık sözleşmeli üretim modeliyle Korkuteli Osman Kalfalar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri tarafından yetiştirilecek. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, bu amaçla üreticilere tohumluk patates yardımı yaptı. Kooperatif üyelerinin yetiştireceği patatesler, Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak, avcı böcek üretiminde kullanılacak.

ÜRETİCİYE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Patatesleri Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden teslim alan Korkuteli Osman Kalfalar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri yöre halkını ve çiftçinin desteklenmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Üreticiler çiftçiyi örgütlenmesi anlamında teşvik eden, üretime ve üreticiye yönelik birçok proje üreterek yanlarında yer alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Habere Ait Resimler

yukarı çık