• DOLAR

    Alış:33.1007 Satış:33.1068
  • EURO

    Alış:36.0488 Satış:36.0623
  • ÇEYREK

    Alış:4164.6 Satış:4230.2
19 Kasım 2020, Perşembe 12:19 | A+ | A-

ALTIN KARINCA'DAN İBB' YE İKİ FARKLI ÖDÜL

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, belediyelerin sürdürülebilir şehirler ve yüksek yaşam kalitesine katkıda bulunan uygulamalarının değerlendirildiği Altın Karınca Ödülleri 2020 sahiplerini buldu.

ALTIN KARINCA'DAN İBB' YE İKİ FARKLI ÖDÜL

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen, belediyelerin sürdürülebilir şehirler ve yüksek yaşam kalitesine katkıda bulunan uygulamalarının değerlendirildiği Altın Karınca Ödülleri 2020 sahiplerini buldu. Bu yıl 381 projenin başvurduğu Altın Karınca’ da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Büyük Veri Platformu Yönetim Projesi ve Zemin İstanbul Deneyim Merkezi ile farklı kategorilerde ödül aldı.

Marmara Belediyeler Birliği’nin her yıl belediyelerin hayata geçirdiği başarılı projeleri ödüllendirerek; iyi uygulama örneklerinin tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını sağlamak ve belediyeleri teşvik etmek amacıyla düzenlediği Altın Karınca Ödülleri dün İstanbul Bomonti Otel’de gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerini buldu. 19 jüri üyesinin değerlendirmesi sonucunda İBB, Büyük Veri Platformu Yönetim Projesi ile Akıllı Şehir Uygulamaları kategorisinde ödül alırken, Zemin İstanbul Deneyim Merkezi Projesiyle Yönetişim ve Katılımcılık kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödül törenine İBB Başkan Vekili Hüseyin Aksu, Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Erol Naim Özgüler ve Akıllı Şehir Müdürü Dr. Burcu Özdemir katıldı.

Bu yıl 381 projenin başvurduğu etkinlikte; “Yönetişim ve Katılımcılık”, “Kentsel Planlama ve Altyapı”, “Çevre ve Atık Yönetimi”, “Mimari ve Kentsel Tasarım”, “Kültür ve Sanat, Sosyal Hizmetler”, “Yerel Kalkınma, Ulaşım ve Hareketlilik”, “Akıllı Şehir Uygulamaları ve Afet Yönetimi” olmak üzere on kategorinin olduğu yarışmada, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA)’ da değerlendirme kriterleri arasındaydı.

VATANDAŞIN İHTİYAÇLARINA AKILLI ANALİZ

Büyük Veri Platformu Yönetim Projesi, İBB’nin büyük verilerinin analiz edilerek ilişkilendirilmesi, vatandaşların ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılması ve hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik bir çalışma içeriyor.

GİRİŞİMCİLER ‘ZEMİN’DE BULUŞUYOR

Yönetişim ve Katılımcılık kategorisinde ödül alan Zemin İstanbul Deneyim Merkezi projesi ise Türk girişimcilik ekosistemine fayda sağlamak amacıyla kurulmuş bir hızlandırma ve girişimcilik merkezidir. Girişimciler ve girişimci adayları için yaş sınırı gözetmeksizin farklı eğitim ve etkinlikler düzenleyen, projesini geliştirmek isteyen girişimciler için ofis ve teknik destek hizmeti sağlayan, ürünü hazır olan girişimleri ise İBB iştirakleri ile buluşturan Zemin İstanbul, faaliyetlerine Şişhane Metro İstasyonu içerisindeki 1500 m2 yerleşkesinde devam etmektedir.

Habere Ait Resimler

yukarı çık