• DOLAR

    Alış:33.0002 Satış:33.0053
  • EURO

    Alış:35.4261 Satış:35.4446
  • ÇEYREK

    Alış:4010.4 Satış:4073.6
05 Kasım 2020, Perşembe 9:06 | A+ | A-

Adana Büyükşehir'in yardım tırı İzmir'de

Adana Büyükşehir'in yardım tırı İzmir'de Zeydan Karalar İzmir depremzedelerine yardımı sürdürüyor "Aklımız yüreğimiz İzmir'de.

Adana Büyükşehir'in yardım tırı İzmir'de
Adana Büyükşehir’in yardım tırı İzmir’deZeydan Karalar İzmir depremzedelerine yardımı sürdürüyor“Aklımız yüreğimiz İzmir’de.”Adana Büyükşehir Belediyesi, İzmir’e yardım tırı gönderdi. Yatak, maske, battaniye dolu tır İzmir’e ulaştı ve malzemeler yetkililere teslim edildi.Adana Büyükşehir Belediyesi İzmir’de yaşanan deprem sonrası mağdur olan vatandaşlara yardım elini uzattı. Depremin olduğu ilk andan itibaren uzman kurtarma ekiplerini İzmir’e gönderen, ardından da deprem bölgesine kendisi giden Başkan Zeydan Karalar, “Aklımız yüreğimiz İzmir’de” dedi.

Uzman kurtarma ekiplerinin ardından kendisi de İzmir’e giden Başkan Zeydan Karalar, ‘Ülkenin neresinde hangi acı yaşanıyorsa biz de o acıyı yüreğimizde hissediyoruz. İzmirli kardeşlerimizin acısını hafifletmek, deprem sonrası oluşan ihtiyaçların karşılanmasına destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

İzmir’e yardımlarını ilk günden itibaren sürdüren ve daha önce jeneratör, seyyar tuvalet, gıda, sağlık kitleri ve elektrikli ısıtıcı gönderen Adana Büyükşehir Belediyesi bu kez de 500 battaniye, 20 bin maske ve 50 elektrikli hastane yatağını yardım tırıyla bölgeye ulaştırdı.

Yardım tırına Adana’dan İzmir’e yolculuğu sırasında yurttaşların alkışlarla destek verdiği gözlendi. Yardımlar İzmir’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yetkililere teslim edildi.

Habere Ait Resimler

yukarı çık