• DOLAR

    Alış: Satış:
  • EURO

    Alış: Satış:
  • ÇEYREK

    Alış: Satış:
18 Temmuz 2020, Cumartesi 12:07 | A+ | A-

BÜYÜKŞEHİR HAYVAN ÜRETİCİLERİNİN YANINDA

Korkuteli’de küçükbaş hayvan yetiştiricilerine pandemi kapsamında bilinçlendirici eğitimler veren veteriner hekimler, daha sonra 800 küçükbaş hayvana iç-dış parazit ilacı uygulaması yaptı.

BÜYÜKŞEHİR HAYVAN ÜRETİCİLERİNİN YANINDA

Küçükbaş hayvanlara iç-dış parazit ilaçlaması yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvan sağlığını korumaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Korkuteli’de küçükbaş hayvan yetiştiricilerine pandemi kapsamında bilinçlendirici eğitimler veren veteriner hekimler, daha sonra 800 küçükbaş hayvana iç-dış parazit ilacı uygulaması yaptı.
Yerelden kalkınma hamlesiyle tarımsal ve hayvansal üretimi destekleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı veteriner hekimler Korkuteli’de Covid-19 nedeniyle hijyen kurallarına yönelik üreticilere eğitim verdi. Eğitimde insan ve toplum sağlığı açısından hayvanlara yönelik temizlik ve ilaçlama çalışmalarının daha da önemli hale geldiği anlatıldı.
800 HAYVAN İLAÇLANDI
Korkuteli Kargalık Mahallesi’nde hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşların ağıl ve ahırlarını ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı veteriner hekimleri, eğitiminin ardından hayvanlara yönelik iç-dış parazit ilaçlaması da yaptı. Korkutelili üreticiler hayvan sağlığı için olduğu kadar insan sağlığı için de büyük önem taşıyan parazit ilaçlaması için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve hizmeti ayaklarına kadar gönderen Başkan Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Kargalık Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmalarda 800 küçükbaş hayvan ilaçlanırken, uygulamalar ve bilinçlendirme çalışmaları önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Habere Ait Resimler

yukarı çık